Metalová legenda 80. let se vrací…

on 07 říjen 2010

Tisková zpráva Petarda Production a.s.

Jeden ze zakladatelů Vitacitu Pavel Kuře Hejč, společně s Luďkem Adámkem, který přišel do Vitacitu začátkem 80.let se rozhodli, že obnoví Vitacit 80. let. Impuls k tomuto kroku vzešel především od fanoušků, kteří chtějí slyšet skladby této metalové legendy v autentické podobě. A nakonec muzikanti si chtějí udělat radost a společně s fanoušky zavzpomínat na zlatou studnici českého speed metalu!

Ke zlaté éře Vitacitu 80. let patří také především dva lidé – zpěvák Láďa Křížek a kytarista Miloš „Dodo“ Doležal. Láďa Křížek pozvání zakladatelů Vitacitu přijal a chce si s klukama zavzpomínat a užít si i s fanoušky největší hity jako jsou písně To se nesmí stát, Iluze, Proč štěstí se mi vyhýbá a další a znovu zažít to neopakovatelnou atmosféru 80.let. O jeho velmi osobním vztahu k této důležité periodě jeho hudební kariéry svědčí i skutečnost, že dvě skladby Vitacitu zařadil a hraje – s velkým úspěchem i za hranicemi České republiky – se skupinou Kreyson. Miloš Dodo Doležal se bohužel odmítl na projektu účastnit z důvodu časové zaneprázdněnosti na svých vlastních hudebních aktivitách. Popřál všem hodně štěstí, čehož si seskupení váží !

Skupina Vitacit bude vystupovat ve složení: Luděk Adámek (basová kytara), Ladislav Křížek (zpěv), Pavel Kuře Hejč (kytara), Radek Kroc (kytara) a Zdeněk Pradlovský (bicí).

Premiéra Vitacitu 80. let se uskuteční na festivalu Zimní Masters of rock ve Zlíně v sobotu dne 28. listopadu 2009!