Láďa zpívá na CD Rockové vánoce

on 10 prosinec 2009

Vychází 12. 12. 2009 v prodejní síti PNS (trafiky, čerpací stanice, novinové stánky…), cena CD -  59,- Kč.  15. 12. 2009 vychází titul Rockové Vánoce i na Slovensku v ceně 2,39 €

Rockové vánoce

 

 

 

Nápad natočit CD Rockové Vánoce vznikl v létě, při přípravách alba Pocta Alešovi Brichtovi. Rockové úpravy klasických vánočních koled jsou běžné na celém světě.  Metal Christmas, Metal Axemas nebo v neposlední řadě poslední letošní studiový počin Roba Halforda – Winter Songs. Impuls k úvahám o realizaci alba Rockové Vánoce dala naší společnosti píseň „Barák na vodstřel“, kterou na album Pocta Alešovi Brichtovi předělala skupina Alkehol k obrazu svému. Nápad, aby Alkehol natočil Rolničky se zrodil okamžitě a to už byl krůček k realizaci celého alba. Alkehol rozhodně nezklamal svou verzí Skleničky.

 

Finální rozhodnutí padlo 29. října. Vzhledem k šibeničnímu termínu se muselo natáčení rozdělit do několika studií. Nejvíce koled se točilo ve Studiu Hacienda v Žirovnici a nově vybudovaném studiu Petra Koláře, nazvaném Studio Kolda.

 

Při výběru interpretů a písní jsme nejdříve přemýšleli i o použití dříve natočených písní, například od Aleše Brichty, Olympiku či Lucie. Nakonec je na albu pouze jedna starší nahrávka slovenské formace Arzén.

 

Zbylých 16 koled se nazkoušelo a natočilo v naprosto šíleném termínu tří týdnů !

 

K poslední písni alba, Vánoce – to je ta pravá chvíle, dokonce vznikl i český text (stejně jako u verze Alkehol – Jingle Bells – Skleničky) a  v poslední den natáčení dokonce i klip, který bude jednak bonusem alba a druhak bude nabídnut k vysílání TV Óčko a české mutaci MTV. V neposlední řadě bude možné si jej „naladit“ na současném světovém fenoménu, serveru youtube.

 

Výběr kapel byl i nebyl jednoduchý. Na albu musí být jména, ale na druhé straně se pro mladé kapely nic nedělá (i když se všude o jejich podpoře mluví), proto dáváme příležitost kapelám, které nejsou v rámci celostátní poslechovosti zatím příliš známé. Pevně věříme, že i díky našemu počinu upozorníme na kapely Evarest, Filipa Daniela, Funkci šroubu, Pop-porn nebo Psychoradio. Vedle nich jsou na albu ostřílení veteráni Alkehol, Miloš Dodo Doležal, Láďa Křížek, Lešek Semelka, Doctor P.P., Petr Henych, nebo Viktor Dyk (ex Dorota BB, v současnosti Gaia Messiah, jinak muzikálový zpěvák – Excalibur, Láska je láska nebo rocková opera Královna Antigona) a Honza Toužimský (Arakain a také představitel muzikálových rolí). Miloš Dodo Doležal uvede na albu i své dvě děti, na kontrabas Miloše Doležala jr. a Tinu Doležalovou, se kterou si koledu My tři králové, zazpíval coby duet. Na albu jsou zastoupené v duetu i muzikálové herečky a zpěvačky Zuzana Kolářová (dříve Krištofová) a Ivana Jirešová. Prvně jmenovaná je manželkou petra Koláře a její hlas diváci slyšeli ve spoustě muzikálů, počínaje Jesus Christ Superstar, přes Hamlet až po Chicago. Mimo jiné má na svém kontě dvě ceny Thalie. Ivana Jirešová kromě herectví například Ordinace v růžové zahradě), zpívá také v divadle Kalich nebo plzeňském divadle J.K.Tyla.

 

Rockové vánoce