KREYSON NEWS

on 10 únor 2011

V kapele Kreyson se vše „točí“ kolem přípravy nového studiového alba.

V prosinci loňského roku oslovilo americké hudební vydavatelství agenturu zastupující Kreyson s požadavkem na vydání nové anglické desky. Agentura ovšem již dlouhodobě jedná v USA s dalším hudebním vydavatelství, kde je podmínkou vydání nového studiového alba i promo turné v USA. Obě americká vydavatelství mají své představy o zvuku desky i producentovi, s čímž se ovšem zatím shodují představy agentury zastupující kapelu. Protože tato jednání budou ještě nějakou dobu trvat, bylo rozhodnuto, že se v současné době bude Kreyson prioritně věnovat přípravě nosiče pro české fans a agentura bude pokračovat v jednání s americkým partnerem s tím, že vydání desky v angličtině posuneme minimálně o rok.


Láďa Křížek a jeho skupina Kreyson jsou od začátku roku ve studiu a pracují na dlouho očekávaném albu. Jednu informaci již můžeme nyní sdělit a to je název nového alba - "Andělé strážní". Album by mělo spatřit světlo světa na Vánoce roku 2011 a fanoušci se mohou těšit na pořádné pecky! Atmosféra ve studiu je mimořádně tvůrčí a vzniká materiál, ze kterého nebude v konečné fázi asi snadné vybrat to nejlepší!


I proto se kapela Kreyson rozhodla, že práce na albu musí být velmi intenzivní a v letošním roce omezí svá koncertní vystoupení. Kapela bude absolvovat pouze vybraná, již dříve nasmlouvaná vystoupení nebo vystoupení, na kterých jim moc záleží. Cílem je soustředit se v tomto roce především na práci na novém studiovém albu!


Fanoušci se ale mohou těšit na několik bonbónků (kromě festivalu v Německu) především na festivalu Noc plná hvězd v Třinci a na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, kde kapela pokřtí nový CD Singl, který bude obsahovat tři nové skladby. Tyto písně zde zazní v premiéře.

 

Turné k albu "Andělé strážní" se připravuje na jaro roku 2012.