Dopis od Renuky

on 03 únor 2010

Obdrželi jsme od naší adoptované dívky Renuky z Indie další dopis. Jsme rádi, že se můžeme o něj s Vámi podělit.

Dopis od Renuky

Mí drazí,

Vaše milující dítě Renuka píše dopis. Mám se dobře. Díky Bohu a Vašemu požehnání se mi ve škole daří. Doufám, že vy se máte také fajn a modlím se, abyste v nadcházejícím roce byli zdraví. Ze všeho nejdřív Vám přeji šťastné Vánoce a úspěšný nový rok.  

Pravidelně chodím do školy a účastním se všech aktivit naší školy. Všichni žijeme šťastně a radostně. Společně děláme malý úklid, aby byla naše škola uklizená. V mé třídě je hodně studentů. Mám pár kamarádů a vždycky se bavím jejich společností. 5. září jsme v naší škole slavili Den učitelů a stejně tak i 2. října svátek Gondhi Jayanthi.

Doma se mají všichni dobře a pozdravují vás. Denně se za vás modlíme. Mí rodiče pracují velmi tvrdě, aby se o nás postarali, modlete se za ně prosím.

V naší vesnici slavíme Vánoce u babičky. Na Vánoce připravujeme různé druhy sladkostí. Ze všeho nejdříve se oblékneme do nových šatů a jdeme do kostela. Po modlitbě a mši se vrátíme domů a sdílíme naši radost se sousedy. Potom zasedneme ke stolu a najíme se.

V létě jsme měli třídenní tábor v Deepaleya Institute Sonthpur. Na tomto táboře jsem se seznámila se spoustou dětí. Na táboře jsme se naučili hodně her, písniček a hodnot pro život. Na konci tábora jsme byli obdarováni dárky. Byla to nezapomenutelná událost.

Mockrát děkuji, že jste mi poskytli  aktovku, cestovní tašku, knihy, pero, školní poplatky, deštník pro deštivé období a na Vánoce nové šaty. Jsem vám velmi vděčná za všechny tyto věci.

Ještě jednou vám přeji veselé Vánoce a šťastný nový rok 2010. Tady končím tento dopis.

S pozdravem Renuka

Dopis od Renuky Dopis od Renuky Dopis od Renuky


Přikládáme také dopis od sester, které se o chudé děti v Indii starají :

Image Nejdražší příteli,

Sr. Joel a zaměstnanci Maria Kripa vám posílají pozdravy a vánoční přání. Opět jsou tu Vánoce, aby nás potěšily. A další rok nás uděláme ještě lepšími.

Přejeme vám šťastné Vánoce a úspěšný nový rok 2010. Díky za všechna vaše přání, dopisy a modlitby. Snad i v následujícím roce vám pán požehná.

K pokroku vašeho dítěte – pravidelně chodí do školy a účastní se všech aktivit, které v centru provozujeme. Zorganizovali jsme třídenní tábor, kterého se účastnili všechny sponzorované děti. S těmito dětmi to byl velmi dobře strávený čas.

Pro děti jsme připravili různé soutěže, hry a kurzy. Všichni se skvěle bavili. V prosinci jsme také společně s dětmi a jejich rodiči oslavili Vánoce. Při této příležitosti dostalo vaše dítě nové šaty.

Vaše dítě bylo šťastné, že obdrželo sešity, pomůcky do školy, aktovku a veškeré školní materiály. Jsem rád, že vaše dítě má díky vaší obětavosti a lásce možnost chodit do školy. Ve škole žáci slavili Den nezávislosti, Den učitelů, Den dětí, školní den, sportovní den a různé další programy. Vaše dítě se všech těchto aktivit účastnilo.

Celkem vzato vaše dítě je velmi šťastné, že chodí do školy, hlavně v červnu, kdy začne nový školní rok s novými šaty, novou aktovkou, knihami a v nové třídě. Cítím, že všechno je to možné právě díky vašemu štědrému finančnímu příspěvku. Vaše pomoc nebyla zbytečná, naopak vyjasnila budoucnost jednomu chudému dítěti. Možná by byl svět lepším místem k žití, kdybychom dokázali natáhnout pomocnou roku potřebným.

V severní Karnatace jsme během deštivého období vystaveni mnoha těžkým situacím. V některých částech Karnataky vůbec neprší a v jiných zase ničí povodně životy lidí, hlavně v Raichuru, Bijapuru a  Bellary. Mnoho lidí přišlo o dům a pole, o vše co je jim drahé. Tady u nás je během suchých dnů kvůli nedostatku deště problém s tím, že lidé nemohou obdělávat půdu. Lidé bojují o vodu a jídlo. Snad Pán bude odpovědí na všechno.

Bůh Ti žehnej a opatruj.

Možná ti Ježíšek hojně požehná

a odmění vás za vaši štědrost.

Všechny naše sestry, zaměstnanci a studenti vám přejí veselé Vánoce a šťastný nový rok.

S láskou a modlitbou

Sr. Joel