Světový malíř Mark Wilkinson tvoří grafiku nové desky KREYSONU !

on 02 červen 2013

Deska Návrat krále je natočena a mix a mastering připravil sám Andy La Rocque, dvorní kytarista, skladatel a producent legendárního Kinga Daimonda, který na desce také některá sóla hraje. V současné době je hotová nahrávka uložena v bezpečném trezoru, neboť ve Velké Británii maluje světový malíř a ilustrátor Mark Wilkinson obal a booklet nového nosiče.

Mark Wilkinson pochází z Velké Británie a maloval obaly a booklety pro takové kapely jako Iron Maiden, Judas Priest, Bon Jovi, Marilllion a další. Teď k těmto světovým jménům bude přiřazen také obal a booklet české kapely Kreyson! Obrazy Marka Wilkinsona byly vybrány pro "Nejlepší britskou výstavu“ v Royal College of Art před několika lety a Mark vystavoval také v Dánsku, Německu, Švýcarsku, Norsku, Španělsku, Itálii, Skotsku a USA.

„S Markem je skvělé jednání. Když jsem mu říkal, že celý koncept desky vychází z knihy Zjevení svatého Jana, bylo mu vše jasné. Jen mne poprosil o nějaký čas na znovuprostudování této knihy - aby odvedl dobrou práci, tak se chtěl četbě knihy alespoň měsíc věnovat. S tím jsme samozřejmě souhlasili. Jednáním s Markem se dotýkáme heavy metalového nebe a stále tomu nemohu uvěřit," říká Láďa Křížek.

Kreyson je první kapela z České republiky, která pracuje s tímto světovým malířem. Je zřejmé, že nová nahrávka, která vznikla ve Švédsku v legendárním studiu a navíc s obalem od Marka Wilkinsona nemá v naší zemí obdoby.

Mark Wilkinson přijede na pozvání Ládi Křížka osobně na promo nové desky a setká se také s fanoušky.

Během července a srpna Kreyson připravuje k nové desce dva videoklipy.