Láďa odpovídá

on 20 listopad 2006

Ahoj fandové! Máme pro vás novou sekci "Láďa odpovídá", ve které jsou zodpovězeny otázky z fóra z vlákna "Otázky na Láďu". Každý měsíc nebo co 14 dní, vybereme další porci otázek, na které bude láďa odpovídat, takže se stále ptejte !


 

Ahoj Láďo, zajímá mě jestli je pravda, že měla vyjít ještě jedna deska Kreysonu ?

Možná jich mělo vyjít víc. Možná jich vyjde víc...


Neuvažuješ vydat na nějakým vzpomínkovým CD písničky VITACITU, který jsi zpíval? Na cd Klíč k mé duši jsou dvě, ale tys jich nazpíval minimálně na CD.

Zatím uvažuji o tom, že nová sestava KREYSON bude hrát některé ze starších věcí VITACITU, a už se na to moc těším!


Když si nazpíval znovu s CITRONEM album Síla návratů, měl s tebou CITRON pokračovat dál, nebo to bylo jen jako vzpomínkový album?

Tehdy nebyla síla ani vůle z žádné strany, která by vedla dál tento projekt. Všechno se ale vyvíjí a možná ještě tímto projektem nebylo řečeno vše.


Proč se nikdy neuskutečnilo vydání MC, CD, VHS k 5 letům KREYSONU?

Bohužel již tehdy pro to nebyly podmínky. Ale čeká nás společně další kulaté výročí, kde bychom to mohli napravit, ne?


S kým jsi zpíval duet Kráska a Radegast?

Sám se sebou, je to nádherná skladba. Škoda, že skladba vyšla jenom na singlu a nebyla zařazen na desku Radegast.


Láďo v tom dokumentu Kdo je kdo… jste mluvili o natáčení desky Křižáci v Hannoveru a na otázku proč právě tam jsi odpovídal, že vaše další 4 desky koupili Japonci, anglicky vyšel Anděl a Křižáci a ten zbytek byly jaké desky?

Jednání byla velmi složitá a nakonec se producenti mezi sebou nedomluvili, což byla velká škoda. V Německu i v Japonsku se neprodalo zase těch desek tak málo.... Třeba v Japonsku jsme s Křižáky byli dokonce v jednom týdnu v první desítce prodejnosti.


Láďo, při promotour po rádiích se singlem Zákon džungle jsi říkal, že na tom cd snad budou 3 pomalý věci, pokud to skousne producent Němec. Nakonec jsou tam dvě. Good Bye a Scházíš mi. Která byla ta třetí? Našla někde uplatnění, nebo je pořád někde šuplíku?

Bohužel, je to pro mne tak daleko, že už nevím.... Mám doma plno magnetofonových záznamů z té doby a už si nevzpomínám, která z těch pomalých to byla.


Máš při tom všem hudebním vyžití čas i na nějaké koníčky a co považuješ v životě za nejdůležitější?

Mým velkým koníčkem je Formule 1 a fandil jsem M. Schumacherovi. Doufám, že na srazu fan-clubu dáme třeba i závody na motokárách!


Plánuješ nějaké vystoupení s novým programem v TV, a když, tak kdy a kde?

To vše bude záležitostí k promo naší nové desky Kreysonu.


Ve 4 dopise píšeš, že připravuješ demo na novou desku. Objeví se tu v brzké době nějaká ukázka?

Nepočítám, že by se v brzké době objevila ukázka... Momentálně se soustředím na výběr nové sestavy KREYSONU. Uvidíme, jak se bude vše dále vyvíjet. Chtěl bych se totiž nechat inspirovat i novými členy.


Jestli jsi Láďo nepřemýšlel nad některými písničkami Damiens... použití textu a přidání rockového angažmá... já myslím, že písnička "Mám tě rád" si o to úplně říká...

O tom jsem nepřemýšlel, jinak ale díky za nápad!


Po ohlédnutí za 20 lety své pěvecké kariéry, mohl bys říct, že jsi udělal dobře, že jsi se stal zpěvákem, a tím vstoupil na nejistou klikatou cestu české pop-rockové scény, nebo by jsi ve svém životě něco změnil, kdybys mohl vrátit čas?

Nevím, to je složitá otázka. V obecné rovině - asi bych změnil zeměpisnou šířku a délku.


Má pro tebe místo, kde jsi prožil dětství, nějaký hlubší význam, nebo to je jen jedno z mnoha míst, kde jsi se ocitnul na cestě životem?

Má pro mě obrovský význam a v podstatě se tam nyní vracím.


Jaké je tvé celoživotní krédo?

Žít a nechat žít...


Jak se díváš na nový směr webu a co říkáš na motto?

Jsem nadšený a moc si vážím všech, kteří se na tom podílejí. Motto je fantastické. Díky za něj a díky za Vaše otázky!