Křest CD - zpráva z PETARDA PRODUCTION a.s.

on 28 květen 2007

Proč právě  Ivan Langer, Miroslav Kalousek a Karel Prais pokřtili dnes, 28.05.2007, nové CD Ládi Křížka „Nejde vrátit čas“?

V kavárně Melodie se dnes sešli tihle kmotři nejen ze společenských důvodů, ale i proto, že si je jako kmotry svého nového CD vybral Láďa Křížek především proto, že první dva  jmenovaní mají velkou moc v prosazování dobrých věcí a třetí je v trvalém kontaktu s těmi, pro něž to všechno děláme…

Ale po pořádku …

Křtu alba Ládi Křížka „Nejde vrátit čas?“, obsahujícímu akustické verze písní z období Kreysonu, Vitacitu a Citronu, asistovali tři - a ne jen tak ledajací -  kmotři: Ivan Langer, Miroslav Kalousek a Karel Prais alias Doktor Dudel. Posledně jmenovaný je členem občanského sdružení Zdravotní klaun,  www.zdravotni-klaun.cz , které se snaží zpříjemňovat dětem pobyt v nemocnicích a právě tomuto sdružení věnuje Láďa Křížek z každého svého prodaného CD dvacet korun. Oba dva politicky činní aktéři potvrdili, že je pro ně potěšením, podílet se na tak bohulibé akci, která navíc přispívá na dobročinné účely, které ani jim nejsou cizí a které se staly nedílnou součástí setkání na Velehradě v rámci akce Dny lidí dobré vůle 2007…

Zpěvák LÁĎA KŘÍŽEK, působící na počátku 90. let v kultovní rockové kapele KREYSON, se v loňském roce rozhodl obnovit činnost této formace. Vyhlásil konkurz pro novou sestavu kapely KREYSON. Konkurz probíhal od července do konce října 2006, za neočekávaného zájmu muzikantů ! Celkem se přihlásilo 90 talentovaných hudebníků, z nichž bylo vybráno  37 postupujících do užšího kola. Ti v neděli 17. prosince 2006 předvedli v Olomouci v prvním kole konkurzu své muzikantské schopnosti. Definitivní rozhodnutí padlo 25. ledna 2007, kdy byl konkurz ukončen. Sestava kapely KREYSON v čele s LÁĎOU KŘÍŽKEM bude nadále vystupovat  v tomto složení:

Kytara – Radek Reddy Kroc

Kytara – Honza Kirk Běhunek

Kytara -  Jaroslav Bartoň

Baskytara – Luděk Adámek

Bicí – Zdenek Pradlovský

Koncertní premiéra

LÁĎA KŘÍŽEK se svou kapelou KREYSON představil  poprvé živě v sobotu  17. března 2007 v ČEZ Aréně v Ostravě-Vítkovicích, v rámci slavnostního předávání cen Akademie populární hudby Anděl Allianz 2006.  Program byl vysílán v přímém přenosu na ČT 1 a v Českém rozhlase 1 Radiožurnál.

LÁĎA KŘÍŽEK zazpíval společně s německou zpěvačkou DORO PESCH, královnou heavy metalu, skladbu „Deep In The Night“ (anglická verze  „Čarovné noci“). O spolupráci s DORO nám LÁĎA řekl: „Při našem setkání DORO projevila zájem natočit ve studiu znovu Čarovnou noc jako duet, což mě moc potěšilo a zároveň nás pozvala na svůj koncert. Musím říci, že jsem měl velice příjemný pocit z osobního jednání. Moc si této spolupráce  vážím a těším se na společné vystoupení“.

Za předchozí roky prodal Láďa Křížek a kapela Kreyson tolik desek, že ho v letošním roce čeká předání Diamantové desky za 500 000 prodaných hudebních nosičů.

V květnu kapela vyjela na první festivalová vystoupení ! Láďa Křížek a skupina KREYSON má na svém kontě 7 zlatých desek, řadu nejposlouchanějších hitů, vyprodané sály a obrovská koncertní turné.

Při příležitosti 20 let svého působení na hudební scéně absolvoval LÁĎA KŘÍŽEK vloni úspěšné klubové akustické turné svých největších hitů, nazvané „Nejde vrátit čas?“, které bylo takřka všude vyprodáno !

Ve fan-klubu bylo registrováno za pouhý půlrok činnosti přes 1000 fanoušků.