Rozhovor s Láďou

on 14 prosinec 2007

Přinášíme vám další rozhovor s Láďou pro časopis SPARK.

1) Můžeš Láďo přiblížit, co všechno předcházelo Vaší spolupráci s Doro ?

Kreyson zaznamenal  v 90. letech zajímavý úspěch v Německu a Japonsku. Absolvovali jsme zde také několik koncertů, takže bylo na co navazovat. Byl jsem take pozván kapelou Running Wild k natáčení dvou desek a spolupracoval jsem i s Blackmorem jr.
Kreyson byl osloven naší agenturou, aby připravil duet s Doro a vystoupil na předávání cen Akademie populární hudby - Anděl Allianz.
Především pak díky Karle Černé jsme se před první Adventní nedělí roku 2006 setkali na zimním festivalu Masters Of Rock ve Zlíně, který mne mj. mimořádně nadchl. Doro byla nadšená ze skladby Čarovná noc a zde začaly první krůčky naší spolupráce. Sama Doro přišla s tím, jak moc se jí skladba líbí a chtěla by ji natočit ve studiu jako společný duet. To mne – přiznám se- příjemně překvapilo. Ještě více pak skutečnost, že Doro znovu iniciovala termín natáčení duetu. Kromě toho, že si myslím, že jsme si lidsky blízcí, velký kus práce odvedla také naše zastupující agentura Petarda Production a naši fanoušci, kteří nám připravují výborné zázemí.

2) Jak a kde probíhalo nahrávání ?

Nahrávání proběhlo při premiérovém otevírání studia Kreyson v Praze, kde Doro znovu u mikrofonu potvrdila, že je famózní zpěvačkou. Celá skladba v novém studiovém provedení zní skvěle. Zvukař a šéf studia Jiří Markvart si s Doro po technické stránce velmi dobře rozuměli a to bylo pro atmosféru ve studiu skvělé.

3) Kdy se mohou posluchači těšit na "novou" "Deep in the night"? A v jaké formě se k nim píseň dostane ?

V letošním roce jsme na vynikajícím festivalu Noc plná hvězd v Třinci točili s Davidem Beránkem DVD  Kreyson Live 007. Jedná se o první DVD v celé historii kapely a duet s Doro se objeví jako bonus na tomto nosiči, které plánujeme vydat v první polovině roku 2008.

4) Můžeš říci nějaké podrobnosti o Christmas Europe Tour 007 ?

Prvním důležitým krokem pro Kreyson  byla letošní úspěšná vystoupení na festivalech v ČR. Christmas Europe Tour 007 je velká příležitost a šance pro Kreyson udělat další krok. Je to asi možná vůbec poprvé, kdy česká kapela vyjíždí na regulérní tour do zahraničí. Jsem velmi potěšen, že si nás vybral i managment W.A.S.P. a některé koncerty v Německu  proběhnou také s touto rockovou legendou.
Kreyson si nesmírně cení podpory našich fanoušků – skutečnost, že vypravují bus a jedou nás podpořit na koncert do Německa je úžasná!
Na koncerty v České republice jsme pozvali dvě předkapely – v Českých Budějovicích je to domovský Seven a v Uherském Brodě kapela Empire, kterou naši fanoušci dobře znají.
Když nyní vnímám, kolik připravujeme rozhovorů v Polsku nebo v Německu, teprve mi začíná docházet o co tady jde….Tak nám držte palce! Už nejedeme jen za Kreyson, ale držíme vlajku se znakem CZ !