KREYSON adoptoval indickou dívku

on 23 prosinec 2008

Po úspěšném podzimním tour se členové kapely Kreyson rozhodli společně adoptovat indickou dívku Runuku Methre. Členové kapely se společně složili  na roční příspěvek Renuce, aby mohla studovat. Věří, že mohou inspirovat i své fanoušky pro podobný krok.

Renuka

Renuta Methre se narodila 18. 6. 1994 a žije v Tana Kushnoor v Indii. Její rodina je velmi chudá a žijí z ruky do úst. Pracují velmi těžce, aby zajistili denní chléb. Do školy chodí pravidelně a je ráda mezi přáteli. Jejím cílem je stát se učitelkou.

O projektu Adopce na dálku:

Arcidiecézní charita Praha založila projekt ADOPCE NA DÁLKU v roce 1993. Od té doby prostřednictvím dárců z České republiky umožňuje vybraným dětem získat vzdělání přímo v jejich přirozeném kulturním prostředí a tím, společně s dalšími rozvojovými projekty, zároveň podporuje rozvoj celé komunity. Výhodou je vysoká efektivita, transparentnost a trvalost výsledků tohoto způsobu rozvojové spolupráce.


V současné době projekt Rozvojového střediska ADCH Praha - Adopce na dálku pomáhá prostřednictvím dárců více než 16.000 dětem v Indii, Ugandě, Kongu, Zambii, Thajsku, Bělorusku, Litvě a Kazachstánu. Jedná se o děti z nejchudších rodin, které z finančních důvodů dříve nemohly chodit do školy a nebo by školu ze stejných důvodů musely předčasně opustit.


Za roční částku 4.900/6.000 Kč (Indie), 7.000 Kč (Uganda a Kongo), 5.000/8.000 Kč (Zambie), 5.500/7.000 Kč (Thajsko), 6.900 Kč (Litva a Bělorusko) a 6.500 Kč (Kazachstán) získá dítě školné, školní pomůcky, uniformu a základní zdravotní péči. 20 % příspěvku podporuje prostřednictvím menších i větších projektů rozvoj komunity, ve které dítě žije (např. kurzy alfabetizace pro rodiče/opatrovníky dětí, rekonstrukce škol a další). Více informací o rozvojové spolupráci v rámci projektu Adopce na dálku® najdete v odkazu „Rozvojové projekty“.


Dítě píše svému dárci 2 dopisy ročně, partnerská organizace posílá jednou ročně školní vysvědčení s aktuální fotografií dítěte.

Podporovat dítě může nejen jednotlivec, ale i rodina, skupina přátel, třída, škola nebo firma.

Info:
www.charita-adopce.cz